Strona główna > Aktualności > Czytak w bibliotece

Czytak w bibliotece

Piotr Chabiera.

„Niewidomi czytają słuchając”

Program pilotażowy „Czytak w bibliotece”


Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "Larix" Miejska Biblioteka Publiczna im. A.Osieckiej w Darłowie otrzymała urządzenie CZYTAK PLUS.

Jest to specjalistyczneurządzenie do słuchania cyfrowych książek mówionych, przystosowane do obsługi przez osoby z dysfunkcją wzroku.

Nasza biblioteka, dzięki wsparciu stowarzyszenia Larix, promuje czytelnictwo wśród osób niewidomych i słabowidzących. Stowarzyszenie regularnie nagrywa i nieodpłatnie udostępnia kolejne cyfrowe książki mówione przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących.

Dzięki współpracy staramy się likwidować bariery dotykające osób niepełnosprawnych, w szczególności w zakresie dostępu do dóbr kultury oraz promocji czytelnictwa wśród osób niewidomych i słabowidzących

W styczniu 2022 r. zaproponujemy naszym Czytelnikom, którzy mają dysfunkcje wzroku możliwość wypożyczenia Czytaka w nagranymi książkami mówionymi. Katalog książek, w którym znajduje się ok. 3 tysięcy egzemplarzy, dostępny będzie na stronie internetowej biblioteki oraz w czytelni biblioteki głównej.Wypożyczającymi urządzenie będą mogli być Czytelnicy biblioteki posiadający orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wady wzroku. Czas wypożyczenia odtwarzacza nie może być dłuższy niż 60 dni.

 

 Miejska BibliotekaPubliczna im. A. Osieckiej w Darłowie jest uczestnikiem projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Do pobrania:


  1. konkurs plastyczny dla dzieci

Piotr Chabiera

MBP w Darłowie

Biblioteka główna

Aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny używamy plików cookie zgodnie z opisem tutaj .
Klikając przycisk Akceptuję lub kontynuując przeglądanie naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.

Akceptuję