OD DNIA 13 WRZEŚNIA FILIA W DARŁÓWKU ZAMKNIĘTA DO ODWOŁANIA

(INWENTARYZACJA ZBIORÓW)

OD 11 WRZEŚNIA BIBLIOTEKA MIEJSKA PRZY UL. WIENIAWSKIEGO 19 C

CZYNNA W SOBOTY OD GODZ.10.00 - 15.00

Strona główna > Aktualności > I Nadmorskie Dyktando za nami

I Nadmorskie Dyktando za nami

Piotr Chabiera. Dyrektor MBP  wraz z prowadzącą dyktando

Za nami I Nadmorskie Dyktando. 49. uczestników głowiło się jak poprawnie ortograficznie i interpunkcyjne napisać tekst pt." Czy można nie lubić Darłowa?". Komisja, w skład której weszły panie polonistki, bardzo dokładnie sprawdza napisane teksty, na ogłoszenie wyników musimy chwilę poczekać. Już wkrótce okaże się kto został MISTRZEM I NADMORSKIEGO DYKTANDA

Oto tekst:

Czy można nie lubić Darłowa?

 

Niejeden turysta przemierzający szlaki Pomorza Zachodniego może mieć wrażenie, że Darłowo jest niebanalnym miejscem do zatrzymania się na dłużej. Bunkry, fortyfikacje, plaże i kąpieliska, muzea, wypożyczalnie sprzętu wodnego są w stanie rozbisurmanić najbardziej zachowawczego obieżyświata. Wymienić wszystkie darłowskie atrakcje to nie lada wyzwanie nawet dla autochtonicznego darłowianina.

Niech nie przelęknie się ten, kto ujrzy w wieczornej odsłonie księżną Zofię podążającą korytarzami Zamku Książąt Pomorskich. Owa dama jest niegroźna dla amatora historycznych smaczków, ponieważ jej serce od wieków należy do rycerza Jana z Maszewa.

Entuzjaści morskiej bryzy i wzburzonej fali na odległość trzydziestu metrów od brzegu zauważą blask światła latarni morskiej w Darłówku zaliczanej do Wybrzeża Zachodniego. Jasność darłowskiej latarni wielu żeglarzy wybawiła ze srogiej opresji.

Spoglądając w oczy rybaka na darłowskim rynku, warto wspomnieć założycieli Darłowa. Siedem wieków temu bracia Święcy: Piotr z Nowego, Wawrzyniec z Darłowa i Jaśko ze Sławska hojnie uposażyli zachodniopomorskie miasto.

Współczesne Darłowo, podobnie jak przed wiekami, otwiera się na wytrawnych wędrowców nie tylko z Polski, ale i całej Europy. Nowoczesne obiekty turystyczne, rozbudowana baza noclegowa i plaża uformowana na potrzeby rodzinnego wypoczynku to niewątpliwie ogromne atuty tego niezwykłego miasta. Nie można nie lubić Darłowa.


Piotr Chabiera

MBP w Darłowie

Biblioteka główna

Aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny używamy plików cookie zgodnie z opisem tutaj .
Klikając przycisk Akceptuję lub kontynuując przeglądanie naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.

Akceptuję