DRODZY CZYTELNICY

FILIA BIBLIOTEKI W DARŁÓWKU BĘDZIE NIECZYNNA DO 31 MAJA 2024 R.

Strona główna > Aktualności > Noc Bibliotek 2023

Noc Bibliotek 2023

Zbliża się Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Darłowie.
Gorąco zapraszamy do udziału w wydarzeniach w ramach NOCY BIBLIOTEK 2023 - 6 października od godziny 15.00 (biblioteka główna przy ul. Wieniawskiego 19 c).
-------
Zainspirowani hasłem ABSURD NIE CZYTAĆ, przygotowaliśmy dla Państwa:
Wyklejanki Wisławy Szymborskiej – spotkanie inspirowane działalnością artystyczną poetki, noblistki Wisławy Szymborskiej. Uczestnicy spotkania przygotują kolaże, których hasłem przewodnim będzie hasło tegorocznej Nocy Bibliotek: ABSURD NIE CZYTAĆ (6.09. 2023 godz. 15.00)
o godzinie 17.00 (6.09.2023) zapraszamy na spotkanie z darłowskim pisarzem Bogusławem Janiczakiem oraz jego najnowszą książką „Perypetie księcia pana”. Spotkanie połączone będzie z czytaniem fragmentów opowiadań.
„Perypetie księcia pana” to bajki dla dorosłych, których akcja dzieje się w fikcyjnym państwie, gdzie pełno jest odniesień do czasów współczesnych.
aktorzy Darłowskiego Teatru „ANTRAKT” Teatr Antrakt Darłowo zapraszają na OTWARTĄ PRÓBĘ CZYTANĄ sztuki komediowej pt. „Szwindel” (6.09. 2023 godz. 19.00)
Będzie to nowa teatralna perełka! Eryk Kruk to nasz mistrz wyłudzania socjalu - i robi to w tak sprytny sposób, że urzędnicy nie wiedzą, jak się za niego zabrać. Ale to jeszcze nie koniec! Ma Norberta, swojego lokatora-cudotwórcę, który zamienia się w wielopokoleniową rodzinę cierpiącą na wszystkie choroby świata, gdy tylko urzędnicy zjawią się mu u progu drzwi. Zabawne zwroty akcji i pomysłowe rozwiązania Eryka sprawią, że poczujecie się jak w wirującej pralce. Ta komedia to także lustro rzeczywistości finansowej naszego kraju - tylko że z większą dawką uśmiechu! Śmiech to przecież najlepszy sposób na lepsze samopoczucie.
Tak więc, nie przegapcie otwartej próby do spektaklu, który nie tylko rozbawi, ale też skłoni do zastanowienia nad naszą niezwykłą zdolnością do znajdowania nietypowych rozwiązań w obliczu trudności.
na zakończenie Nocy Bibliotek zapraszamy młodzież na wieczorny Młodzieżowy Maraton Czytania. Preferowany wiek: 13- 19 lat.
Co będziemy czytać? Co chcemy i jak chcemy! Możecie przynieść swoje czytniki albo książki lub skorzystać z zbiorów biblioteki. My zapewniamy przekąski i napoje! Startujemy o 20.00

MBP w Dałowie

Biblioteka główna

Aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny używamy plików cookie zgodnie z opisem tutaj .
Klikając przycisk Akceptuję lub kontynuując przeglądanie naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.

Akceptuję