OD DNIA 1 LIPCA 2021 ROKU FILIA W DARŁÓWKU CZYNNA OD GODZ. 8.00 - 16.00 

Strona główna > Aktualności > Ruszamy z DKK

Ruszamy z DKK

MBP w Darłowie. Czytelnicy i czytelniczki DKK
Nareszcie! To słowo powitalne uczestników długo oczekiwanego spotkania DKK.
Czas pandemii był dobrym czasem na czytanie, ale potrzeba porozmawiania z innymi okazała się ogromna.
Dyskutowaliśmy o książkach, które zostały wybrane spośród wielu przeczytanych jako pozycje czytelnicze godne polecenia innym.
Pierwsza propozycja - „Mira. Po prostu kobieta” to powieść biograficzna Agnieszki L. Janas i według uczestniczki DKK to doskonała książka – wskazówka dla współczesnych kobiet, którym trudno powiedzieć „NIE” w wielu życiowych sytuacjach.
Dużym powodzeniem i uznaniem wśród czytelniczek cieszyły się książki Joanny Jax. Jej rodzinne sagi na tle wydarzeń historycznych zdobyły serca wielu kobiet.
Maria Paszyńska to kolejna pisarka, która szczególnie zachwyciła czytelników cyklem opartym na faktach - „Owoc granatu”.
Do grupy polecanych książek dołączyła „Dziewczyna z Neapolu”, brytyjskiej pisarki, autorki znanej już serii „Siedem sióstr” - Lucindy Riley.
Na uwagę, według kolejnej czytelniczki, zasługuje powieść Joanny Wydry „Zaniemówienie”. Książka, która pozwala lepiej zrozumieć skomplikowaną sytuację Ślązaków i ich problemy z tożsamością narodową w czasie II wojny światowej.
„Tak naprawdę mam na imię Hanna” Tary Lynn Masih to kolejna lektura, która wzruszyła również wiele czytelniczek i znalazła się na liście godnych polecenia do przeczytania oraz jako propozycja wprowadzenia do kanonu lektur szkolnych.
Jedna z uczestniczek DKK zachwycona pojawieniem się w darłowskim porcie słynnego żaglowca „Kapitana Borchardta” postanowiła powrócić do literatury marynistycznej, do książek Olgierda Borchardta, które z przyjemnością przeczytała i jak najbardziej poleca.
Mimo pandemii, tematy książek wcale nie były wybierane jako te „łatwe i przyjemne”.
Opowieści wojenne, obozowe tak chętnie czytane przez klubowiczów, często wzruszały ale też dodawały sił…
Jednak propozycja przeczytania „Potęgi podświadomości” i innych utworów Josepha Murphiego, która pomogła uczestniczce DKK zmienić sposób myślenia i nastawienia do życia została wybrana jako lektura obowiązkowa dla każdego z nas.
Czytamy – Polecamy – Dyskutujemy…
Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, w czerwcu, którego tematem będzie fantastyczny Lem i jego książki.

Biblioteka główna

Aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny używamy plików cookie zgodnie z opisem tutaj .
Klikając przycisk Akceptuję lub kontynuując przeglądanie naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.

Akceptuję