Strona główna > Dla czytelnika > Zaczytani polecają > ,,Kochanek,, Nieznany romans Marii Skłodowskiej-Curie

,,Kochanek,, Nieznany romans Marii Skłodowskiej-Curie

MBP w Darłowie. Okładka książki  ,,Kochanek,,
"Przeczytałam jeszcze jedną interesującą książkę. Zatytułowaną wymownie: "Kochanek". A w podtytule - "Nieznany romans Marii Skłodowskiej-Curie". Intrygujący tytuł. Frapujący podtytuł. Polecam! Przede wszystkim dla podziwu mądrej, pięknej, odważnej i pełnej pasji Marii. Całe jej życie to ciągła walka, bo jest kobietą, cudzoziemką...
Rzecz wydana 2017 roku w Krakowie. Nazwa wydawnictwa "Między słowami" wciąga w poznanie utworu Irene Frain (Tytuł oryginału "Marie Curie prend un amant" z 2015 roku).
"Kochanek" to intymny portret Marii Skłodowskiej-Curie, naukowego geniusza i silnej, wolnej kobiety-Polki.
Była wdową gdy znów się zakochała. Jakim mężczyzną okazał się Paul Langevin-uczeń Piotra, przyjaciel rodziny Curie, uwikłany w nieszczęśliwe małżeństwo-słaby? Niezdecydowany? Tchórzliwy?
Francuska pisarka w nieznany romans uczonej wprowadza zacytowanymi słowami Alberta Einsteina "Zawsze odnosiłem wrażenie, że Marie Curie jest głębiej, mocniej związana z życiem niż ja sam" oraz Skłodowskiej "Pierwsza zasada: nigdy nie dać się pokonać ani ludziom, ani okolicznościom". Podpisuję się pod jej słowami! I pod tym, że umiała walczyć o godność i szczęście. To kobieta z krwi i kości.
Czytelnicy kochają Irene Frain za poruszenie ważnych, głównie kobiecych tematów i przystępny, płynny język jej opowieści. Jest autorką ponad trzydziestu powieści i biografii. Na pewno sięgnę po nie. Zaczęłam od "Kochanka", na czym skończę?
Dopowiem, że wiosną tego roku rząd polski kupił w Paryżu dom Marii i Piotra Curie. Powstanie tam muzeum?"

Krystyna Różańska

Aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny używamy plików cookie zgodnie z opisem tutaj .
Klikając przycisk Akceptuję lub kontynuując przeglądanie naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.

Akceptuję